1. září - Světový den modliteb za péči o stvoření

17.8.2016

Na 1. září připadá Světový den modliteb za péči o stvoření. Přijměte spolu s námi výzvu papeže Františka a zapojte se do "Dne, kdy půjdu a pomodlím se v přírodě".

Tento den má být podle papeže Františka příležitostí poděkovat Bohu za krásu světa kolem nás, vyjádřit vděčnost za to, co nám svěřil do péče, a prosit ho o pomoc při ochraně všeho stvoření. Kromě toho má také inspirovat ke konkrétním iniciativám v boji proti krizi životního prostředí, jíž čelí naše planeta.

Den modlitby za stvoření má ekumenický charakter, a navíc není určen pouze pro věřící. Zamyslet se nad prostředím, ve kterém žijeme, nesamozřejmou dokonalostí a provázaností přírodních systémů, a na druhou stranu zreflektovat, jak náš životní styl ovlivňuje tyto přirozené procesy, je přínosným časem pro všechny.

Vyhraďme si pár minut na to, abychom se šli projít do přírody a mohli se tu pomodlit. Budeme rádi, když vyzvete k poděkování také své kamarády, známé, rodiny.
Spiritualita v církvi není odtržena od těla, ani od přirozenosti nebo jiných skutečností tohoto světa, ale spíše žije s nimi a v nich, sjednocena se vším, co nás obklopuje (Laudato si´, 216),“ říká papež František.

Ať se první zářijový den každoročně stane významnou chvílí modlitby, reflexe, obrácení a přijetí důsledného životního stylu, přeje si papež František.

Poselství Svatého otce Františka ke Světovému dni modliteb za péči o stvoření

 

 

 

 

 

 

 

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař