Finanční příspěvek MČ Praha 10 pro kostel v Záběhlicích pro dokončení odstranění následků povodně z loňského roku

28.7.2014

Městská část Praha 10 schválila a zajistila pro naši farnost finanční příspěvek na účel "obnovovací práce kostela Narození Panny Marie v Záběhlicích, obnova chodníku a mříž", a to v částce 200 tisíc Kč.

 

Kostel Narození Panny Marie v Záběhlicích je původní románská stavba asi ze 12. stol., dnes nejstarší funkční stojící objekt na území MČ Praha 10.
Kostel je v krásném prostředí rybníka Hamru. Během roku kostel využívají vedle pravidelných bohoslužeb několikrát za rok školky, školy či mladí umělci ke svým vystoupením.
 
V červnu 2013 byl kostel při povodni zaplaven do výše cca 80 cm. Škody se týkaly vnitřních i vnějších omítek, vnitřního vybavení, el. instalace i blízkého okolí kostela, který je dnes pod úrovní terénu, tj.anglické dvorky, odtokové propustky s Botičem a cesty okolo kostela i vnější obvodové zdi, proražené povodňovou vlnou.
 
Finanční příspěvek MČ Prahy 10 bude využit především na obnovu chodníku okolo kostela.
Oprava naváže na nově upravované cyklo i pěší stezky v této oblasti. Dokončení opravy přispěje k lepší přístupnosti kostela i jeho včlenění do prostoru oblasti Hamru.
 
Všem zastupitelům i vedení MČ Praha 10 ze srdce děkujeme.
 


 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař