Jednání farní rady - 8.9. od 19 hodin na faře v Hostivaři

1.9.2019

Milí farnici, už nějakou dobu se snažíme o rekonstrukcí farní rády, jak pastorační, tak ekonomické. Po dvou letech pobytu ve farnosti mohu více vnímat, kdo ochotně přikládá ruku k dílu a k mému udivení není to malý počet velmi schopných a šikovných lidi. V říjnu bude zkolaudováno komunitní centrum. Velmi krásný, ale také náročný nástroj pro pastoraci a evangelizaci.

Farní rada může vzniknout mnoha různými způsoby. V této chvíli bude její základ vytvořen hlavně z osob, které už delší dobu vypomáhají a v poslední době jsou součástí tzv. pracovních skupin komunitního centra. Zainteresovaní dostanou osobní pozvání, a pokud budou ochotní spolupracovat, stanou se součásti farní rady.  
Nemůže to být příliš veliké těleso, aby bylo schopné práce. Seznam bude prezentován v kostele, na internetu a také v naších Listech. První setkání farní rady se bude konat v neděli 8. 9. v 19:00 hod. na faře.
 
Kdybyste vnímali, že někdo vám za farnost chybí, vždycky bude ještě možnost farní radu podpořit.
Farní rada se má stát „hnacím motorem“ práci ve farnosti. Je ale zřejmé, že bez vás všech, kteří tvoříte naši farnost, tak mladších jak starších a bez pomocí od Hospodina naše snažení bude marné. Těšíme se na nápady a spolupráci všech. 
 
P. Karol Matlok, MIC


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař