Papež František svolává na říjen zasedání biskupského synodu o rodině

8.10.2013

Svatý otec František vyhlásil svolání III. mimořádného generálního shromáždění biskupského synodu. Bude se konat ve Vatikánu ve dnech 5.-9. října 2014 na téma “Rodina jako pastorační výzva v kontextu evangelizace”.

Datum synodu vyplynulo ze zasedání generálního sekretaritátu biskupského synodu, které začalo v pondělí večer a pokračovalo dnes. Svatý otec se účastnil obou setkání v římském sídle sekretariátu na Via della Conciliazione, tedy hlavní třídě, která ústí do náměstí sv. Petra.

Připomeňme, že papež František v nedávné době (21.9.) jmenoval nového generálního sekretáře biskupského synodu, arcibiskupa Lorenza Baldisseriho, dosavadního sekretáře Kongregace pro biskupy. Jeho mandát je zcela konkrétní – revidovat normy, které upravují synodní práce, aby synod mohl pracovat účinněji a s větší účastí místních církví. Podle nového projektu by synod netrval pouhé tři týdny, nýbrž tři roky, a sestával by se z několika etap. Po úvodním zasedání v Římě by synodní otcové návrhy k projednávaným tématům konzultovali v místních církvích a poté se vrátili k závěrečné diskusi opět do Vatikánu. V tomto smyslu by synodní práce převzaly model koncilových prací. O reformě synodu dlouhodobě debatuje samo synodní shromáždění biskupů a také papež ji označil za jednu z priorit současné církve.

Převzato z radiovaticana.cz


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař