Papež František vyhlásil na sobotu 7. září den postu a modliteb za mír v Sýrii - připojme se

2.9.2013

Farnosti pražské arcidiecéze se kajícími bohoslužbami připojí ke dni postu a modliteb za mír v Sýrii, který papež František vyhlásil pro celou církev na sobotu 7. září 2013. Papež svůj úmysl vést celosvětový den půstu a modliteb ohlásil tuto neděli během promluvy před modlitbou Anděl Páně.

Papež mimo jiné řekl:

Boží soud a soud historie zváží naše činy"

Současně papež oznámil, že 7. září povede celosvětový den půstu a modliteb za mír v Sýrii, na Blízkém východě a na celém světě.Po celém světě se mají v tento den konat modlitební shromáždění.Ve Vatikánu se bude konat od 19 hodin modlitební vigilie. Místní církve mají podle Františka uspořádat liturgickou modlitbu s úmyslem za mír v Sýrii a na celém světě. Způsobem jim vlastním se mohou připojit i nekatoličtí křesťané, příslušníci jiných náboženství i nevěřící. „Lidstvo potřebuje vidět tato gesta míru a slyšet slova naděje a pokoje,“ uvedl papež František.

Vznáším mocnou výzvu k míru, výzvu, která vychází z mého vlastního nitra! Kolik jen utrpení, kolik jen zkázy, kolik bolesti přineslo a přináší užívání zbraní v oné mučené zemi, zvláště mezi bezbranným civilním obyvatelstvem! Pomysleme na to, kolik dětí nebude moci spatřit světlo budoucnosti! S obzvláštní rozhodností odsuzuji používání chemických zbraní. Stále mi zůstávají v mysli a v srdci hrozné záběry minulých dní! Existuje Boží soud a dějinný soud, kterému se naše skutky nebudou moci vyhnout! Užití zbraní nikdy nevede k míru. Válka vyvolává válku, násilí vyvolává násilí!

Veškerou svojí silou žádám strany konfliktu, aby naslouchaly hlasu vlastního svědomí, neuzavíraly se ve svých zájmech, nýbrž hleděly na druhého jako na bratra, nastoupily směle a rozhodně cestu setkání a vyjednávání a překonaly slepé protiklady. Se stejnou silou vybízím také mezinárodní společenství, aby bez dalšího otálení vyvinulo veškerou snahu k prosazení zjevných mírových iniciativ v onom národě na základě dialogu a vyjednávání k dobru veškeré syrské populace.“

PLNÉ ZNĚNÍ promluvy papeže Františka před modlitbou Anděl Páně je ZDE.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař