Postní cestička pro rodiny

16.2.2020

Milé děti, milí rodiče, letos jsme nachystali postní cestičku pro rodiny. Cílem je prožít postní dobu společně a připravit se na Velikonoce víc jako rodina. Úkoly jsou většinou zamýšleny na delší časový úsek, obvykle týden, rodiny ale mohou plnit i více úkolů současně. Pro splnění úkolu není nutné zapojení všech členů rodiny, je jasné, že někdy to prostě není možné.

Úkoly jsou zadávány volně, tak aby si je každá rodina mohla přizpůsobit podle věku a počtu svých dětí, svých zvyklostí,  Úkoly se mohou opakovat. Cílem je soustředit se každý týden na něco, čemu se budete s rodinou věnovat.  

Smyslem podstoupení „újmy“ je využít ušetřený čas/peníze ve prospěch něčeho dobrého, pokud se zdržíme týden od sladkostí, ušetřené peníze můžeme věnovat na postní almužnu, ne nashromážděné sladkosti spořádat v neděli.  Pokud navržené úkoly popisují to, co běžně děláte, zkuste si přidat vyšší náročnost nebo vlastní úkol.  

Budeme postupovat jako při adventní cestičce, tzn.  vyberete si úkol z nabídky, při splnění za týden odstřihnete papírek a přinesete na nedělní mši. Jednotlivé úkoly budeme tentokrát měnit na květy. Necháme rozvést celý Kristův kříž?

Postní cestička ke stažení

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař