Příznivci Taizé se po rozloučení se Štrasburkem těší do Prahy

4.1.2014

Příští ročník evropského setkání mezinárodní ekumenické komunity z Taizé se uskuteční na přelomu tohoto a příštího roku v Praze a to od 29. prosince do 2. ledna 2015, oznámila komunita. Česká metropole evropské setkání mladých věřících hostila už na přelomu let 1990 a 1991.

Bratr Alois ve štrasburské katedrále řekl:
"Sejdeme se k němu ve městě, které se nachází v samém středu Evropy. Bude to město Praha."

Pražský arcibiskup, kardinál Duka, předseda České biskupské konference, a předseda Ekumenické rady církví v ČR, Daniel Fajfr, přijeli zvlášť při této příležitosti do Štrasburku.

Kardinál Dominik Duka řekl:
"Milí mladí přátelé! S radostí vás zvu na mezinárodní setkání mladých křesťanů, které připravuje komunita Taizé v České republice v Praze, v městě, které leží ve středu Evropy a které je od počátku našich dějin duchovním i kulturním centrem nejenom naší vlasti, ale celé střední Evropy. Uvítá vás monumentální panoráma Pražského hradu s katedrálou sv. Víta, řada chrámů a kostelů křesťanských církví, které v Praze působí a hlásají evangelium. Těší se na vás také vaši bratři a sestry křesťanských církví a doufají, že prožijete přelom let 2014-2015 v naší matce měst, Praze."

Daniel Fajfr pokračoval:
"Milí mladí přátelé! Připojuji se k panu kardinálovi a jménem církví sdružených v Ekumenické radě církví v ČR vás všechny srdečně zvu na setkání do Prahy, do města v srdci Evropy. Věříme, že díky vaší přítomnosti a modlitbám ono srdce Evropy omládne. Těšíme se na vás, vezměte sebou své přátele, a za rok, dá-li Bůh, na viděnou!"

 

Co je to Taizé?

Přijímat druhé to byla vždycky podstatná část života v Taizé. Týden co týden během celého roku mladí lidé přicházejí ze všech zemí Evropy i z ostatních světadílů, aby se podíleli na setkáních, která se zaměřují na „vnitřní život a lidskou solidaritu“.

Každý je pozván, aby se zapojil do rytmu života komunity na jeden týden – od neděle do neděle – třikrát denně se účastnil společné modlitby s bratry, připojil se k lidem z ostatních zemí při společných setkáních, jídlech, malých diskusních skupinkách i praktických úkolech.

Setkání jsou určena pro mladé, pro dospělé nad třicet let i pro rodiče s dětmi. Pro ty, kteří by chtěli zorganizovat skupinu mladých lidí, jsme připravili stránku s důležitými informacemi.

Modlitby Taizé


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař