Světové setkání rodin s papežem – Dublin 2018

3.8.2018

Moto Světového setkání zní: Rodina jako radostná zvěst a radost pro svět. Vyzývá nás k volbě rodiny jako odpovědi na lásku, která vychází z každého muže a ženy. (…) Rodiny, a zejména křesťanské rodiny, jsou dobrou zprávou – evangeliem – pro církev i svět. Právě ony totiž doslova podporují život církve, i život světa.

I když se na Světové setkání rodin do Dublinu nechystáme, můžou nám dobře posloužit pro manželská společenství nebo v rámci setkávání ve farnosti přípravné katecheze. Papež František nabízí šest katechezí, které vycházejí z jeho apoštolské exhortace nazvané Amoris laetitia, Radost z lásky. František v ní vyjadřuje naději, že rodiny a všichni, kteří je mají podporovat, budou tento dokument pečlivě a trpělivě studovat. Předkládaný program farních katechezí nazvaný Amoris: Mluvme o rodině! Buďme rodinou! představuje iniciativu, která má podpořit studium exhortace. Katecheze ke stažení najdete zde

Témata farních setkání jsou: Realita dnešního rodinného života, Křesťanská vize rodiny, Boží sen o lásce, Manželská láska rostoucí ke zralosti, Z Božího milosrdenství není nikdo vyloučen, Evangelium naděje pro naše rodiny. Hlavní součástí těchto katechezí jsou anglická videa s českými titulky. Originály najdou zájemci zde.

Více například na webu Apha

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař