Týden modliteb za mládež 6. - 13. dubna

4.4.2014

"Týden modliteb za mládež" se tradičně uskutečňuje od 5. neděle postní (letos 6. dubna) do květné neděle (13. dubna). Základní myšlenku letošního Týdne modliteb za mládež shrnuje biskup Pavel Posád: „Prosit ve společné modlitbě Pána za každého mladého člověka v naší zemi, aby se setkal s Kristem, přijal osobně pozvání do jeho “evangelizační školy“ a takto proměněn se každý člověk stal opravdovým misionářem – to je člověkem – který bude kolem sebe šířit kulturu života, který bude rozsévat naději a mnohým pomáhat objevit smysl vlastního života a poslání být zde pro druhé“

Týden modliteb za mládež je časem, kdy je církev vyzvána, aby se modlila za své mladé. Mladí tak mohou intenzivněji cítit, že je církev provází. V neposlední řadě je tento týden příležitostí také pro nás, mladé, modlit se za sebe navzájem.

Týden modliteb za mládež je také propojený s celosvětovými oslavami světových dnů mládeže. I proto na něj navazují diecézní setkání mládeže s biskupy. Pro letošní XXIX. ročník světových dnů mládeže vybral papež František motto „Blahoslavení chudí v duchu, neboť jejich je nebeské království (Mt 5,3)“.

Sekce pro mládež ČBK připravila k tomuto účelu brožuru, která je k dispozici na adese https://tmm2014.signaly.cz.. Skládá se z přímluv ke mši svaté, adorace a krátkých zamyšlení na každý den.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař