Začíná Národní týden manželství, bude opět bohatší

9.2.2013

Desítky výstav, diskusí, plesů, přednášek, partnerských kurzů, koncertů, poutí a happeningů se zamykáním zámků věrnosti na mostech a házením klíčů do řeky po celé České republice odstartuje v pondělí 11. února letošní již sedmý ročník valentýnského Národního týdne manželství, který má téma „Manželství je umění", zapojuje se do něj řada dalších měst a potrvá do neděle 17. února. Patronkou je tentokrát poslankyně Evropského parlamentu Zuzana Roithová. „Žít v trvalém svazku a věnovat se tak výchově nové generace je cesta, na které oba manželé musí neustále překonávat společně všemožné těžkosti vnější i vnitřní. Udržovat trvalý harmonický vztah je vlastně specifický druh umění, kterému se učíme po celý život," uvedla Zuzana Roithová, která je vdaná pětatřicet let.


Množství kreativních nápadů a zkušeností, jak tvořit jedinečná manželství, budou lidé sdílet na akcích a v prostorách místních komunit, občanských sdružení, církví, rodinných a mateřských center, s odborníky i laiky. Jejich cílem je nabídnout příležitost pro všechny páry udělat něco malého pro svůj vztah a společně oslavit funkční manželství, které je stále vzácnější, i když je podle průzkumů pro většinu lidí stále tím nejdůležitějším.

Téma „Manželství je umění“ odkazuje na fakt, že každý dobrý vztah je nutné tvořit. „Rozpad rodiny nemusí být normou, pokud nenecháme zdi mezi námi vyrůst tak, že už se nedají překonat. Manželství je umění, které zvládne každý, pokud chce“, řekl Jan Frolík, jeden z organizátorů Národního týdne manželství. Akce letošního ročníku jsou postupně zveřejňovány na internetových stránkách www.tydenmanzelstvi.cz.

Národní týden manželství bude slavnostně zahájen tiskovou konferencí v budově Ministerstva práce a sociálních věci pod záštitou ministryně Ludmily Müllerové v pondělí 11. února 2013 v 10.30 hodin. S ministryní na ní promluví předsedkyně Stálé komise pro rodinu a rovné příležitosti při Poslanecké sněmovně ČR Helena Langšádlová, herečka a moderátorka Ester Janečková, koordinátor Národního týdne manželství Petr Činčala, místostarostka Třebíče Marie Černá, biskupský vikář pro pastoraci Michal Němeček, vedoucí Centra pro rodinu při Arcibiskupství pražském Jiří Musil a psycholog Pavel Raus, zakladatel sdružení Parakletos.

Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, následně v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 14 zemích na světě. Jeho posláním je připomenout rozmanitost a krásu manželství jako základu života rodiny. Je zastřešující iniciativou pro nejrůznější celostátní i místní aktivity v týdnu Valentýna zaměřené na praktický rozvoj manželství a podporu jeho hodnoty ve veřejném a politickém prostoru.

Pro další informace kontaktujte:

Petr Činčala, PhD., Koordinátor Národního týdne manželství
Mobil: 777 815 481


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař