Rekonstrukce hospodářské budovy ve farním areálu za účelem vybudování komunitního centra - končíme 2. etapu prací

25.4.2019

Rekonstrukce hospodářské budovy ve farním areálu za účelem vybudování komunitního centra - končíme 2. etapu pracíJak můžete vidět, tak jsme již na konci 2. etapy, tj. jsou realizovány vnitřní a střešní konstrukce, nezbytné přípojky, povrchy stěn, dlažby obklady, podomítkové instalace, okna a další stavební prvky pevně spojené se stavbou, malby a nátěry.

Ve třetí etapě od 1.května bude realizováno především interiérové vybavení, finální montážní práce koncových prvků tzb, sanita, elektro, vodovodní baterie. Budou provedeny dřevěné podlahy, schodiště, budou osazena dveřní křídla. Na závěr budou provedeny zkoušky a revize, proškolení obsluhy a předání objektu.

Kolaudace je plánována na říjen 2019. Následně bude objekt komunitního centra připraven k zahájení provozu. 
 
V současnosti každý týden probíhá na stavbě kontrolní den, kde projednáváme nezbytnou koordinaci či doladění. Děkujeme všem zúčastněným za velké nasazení od projektanta, přes stavební dozor, pracovníky zhotovitele i stavebnímu technikovi Františkovi z AP. Děkujeme i  všem farníkům za trpělivost a strpění souvisejících omezení.
 
Projekt komunitního centra je spolufinancován MHMP a Evropskou unií v rámci Operačního programu Praha - Pól růstu. Hlavním cílem projektu je vybudování kulturně komunitního centra. Je určeno ke společnému setkávání dětí, rodin i seniorů a podpoře jejich aktivit. Počítá se rovněž se zapojením skautů a dětí z místní umělecké školy. Rodiny i jednotlivci, kteří se ocitnou v nepříznivé sociální situaci, budou moci využít služeb poradny. Pro děti, mládež, ale i seniory či další lidi v nepříznivé sociální situaci nebo ohrožené ztrátou bydlení budou připravovány potřebné programy.
 
Podrobnosti k projektu může poskytnout P. Karol Matlok nebo Josef Bernard, koordinátor prací. 
Dokumentace a další informace budování komunitního centra naší farnosti jsou k dispozici v rámci všech akcích farrnostii. 
 
Průběžmé video záznamy najdete také ve složce Galerie/Videa z farního života

 

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Budování komunitního centra   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař