Charita ČR vyhlašuje sbírku na pomoc Somálsku a Etiopii

21.7.2011

Charita ČR vyhlašuje sbírku na pomoc Somálsku a EtiopiiSomálsko a Etiopie se ocitly na pokraji hladomoru. Do pomoci postiženým oblastem se již zapojily jednotlivé národní Charity ve světe. Charita ČR vyhlašuje finanční sbírku a věnuje částku 5000 EUR (přibližně 120 000 Kč) ze svého krizového fondu z výnosu Tříkrálové sbírky.

V Etiopii pomáhají prostřednictvím Caritas Ethiopia například americká CRS, britská a irská CAFOD/TROCAIRE a belgická Charita (Caritas Belgium), v Somálsku pracuje Caritas Somalia a v Somalilandu mise Caritas Switzerland/Luxembourg. Pomoc se zameřuje zejména na distribuci potravin a pitné vody. V Etiopii plánují naši místní partneři zabezpečit jídlo a vodu pro 77 000 lidí v provinciích Východní a Zapadní Hararghe, Dire Dawa, Zapadní Arsi a Oromia. V provinciích Kembata Timbaro se pak věnuji zejména podvyživeným dětem a kojícím ženám, kterým jsou poskytovány nejen potraviny, ale i lékařská péče.

V somalské provincii Dolní Dzuba pomoc směruje do skol a ke starým lidem, v Somalilandu dochazí k obnově a budovaní nezávadných vodních zdrojů a nove studny spolu s kampani zaměřenou na hygienu zlepší život 70 000 místních pastevců a přesídlených osob.

Charita ČR prozatím neplánuje zásah primo na miste. ,,Budeme však využívat služeb našich partneru. V Somalilandu jsme pomáhali v letech 2009-2010 s budováním zdrojů pitně vody a hygienických zařízeni a nyní pracujeme v Etiopii. Prostředí a partnery tedy známe a můžeme za ně ručit," říká Pavel Gruber, vedoucí odděleni humanitární a rozvojové pomoci Charity CR.

Sbírkový účet Charity CR: 55660022/0800, u České spořitelny, a.s., variabilní symboly - Etiopie: 146 a Somálsko: 103.

Kontakt:

Pavel Gruber, vedoucí odděleni humanitární a rozvojové pomoci Charity CR, telefon: 731604078, e-mail: pavel.gruber@charita.cz

Jan Oulik, Charita CR, tiskové odděleni, telefon/fax: 296 243 341, mobilní telefon: 603 895 984, www.charita.cz, www.trikralovasbirka.cz

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař