Dny víry – městské misie v naší farnosti

22.5.2015

Dny víry – městské misie v naší farnostiDny víry jsou týdenní ekumenický projekt, který se uskuteční v Praze ve dnech 30. května - 6. června 2015. Projekt přímo navazuje na již zavedenou Noc kostelů a jeho cílem je představit víru a životní styl současných křesťanů lidem, kteří v Praze bydlí či pracují. Během tohoti týdne se v centru hlavního města uskuteční řada přednášek, diskuzí, koncertů, uměleckých výstav, nebo nabídek k modlitbě a duchovnímu programu. Projekt budou doprovázet i větší události, mezi něž patří například Festival křesťanských filmů pod záštitou režiséra Jiřího Stracha v kině Světozor, celotýdenní umělecký workshop „Esperienza Maria a Praga“ italského sochaře Guida Dettoniho na Jungmannově náměstí nebo závěrečný koncert Hradišťanu v sobotu večer s následným průvodem světla v centru Prahy. Rozsahem i obsahem unikátní projekt připravuje Arcibiskupství pražské, jednotlivé církve působící v Praze, řeholní komunity a pražské sbory a farnosti. Projekt Dny víry se koná u příležitosti 600. výročí smrti Mistra Jana Husa, který je důležitou postavou českých dějin i dějin křesťanství. Dny víry osobně podporuje kardinál Dominik Duka, který přislíbil svoji účast na jednotlivých aktivitách, a záštitu nad projektem převzali předseda Senátu PČR Milan Štěch, předseda Poslanecké sněmovny PČR Jan Hamáček, ministr kultury Daniel Herman, předseda Ekumenické rady církví Daniel Fajfr a představitelé všech církví sdružených v Ekumenické radě církví.

Celý program dnů víry naleznete na www.dnyviry.cz a přehled hlůavních aktivit Dnů víry naleznete také na plakátkách vzadu v kostele.

V naší farnosti v této souvislosti proběhnou akce:
-   V úterý 2.6. bude kostel v Hostivaři otevřen po celý den (od 10 hodin do večerní bohoslužby)
-   V úterý večer se budeme po mši sv. modlit za celé naše okolí, za všechny obyvatele této oblasti a hlavně za prosby, které lidé zanechali v pátek v kostele o Noci kostelů
-   Ve středu 3.6. se bude na faře v Hostivaři promítat od 19 hodin film Don Bosco
     Je to o knězi, který věnoval život mládeži a aktuálně slavíme 200 let od jeho narození.
     Pokračovatelé Don Bosca jsou salesiáni a v naší farnosti působí skupina Salesiánských spolupracovníků. Po filmu bude diskuze k působení salesiánů i salesiánských spolupracovníků u nás.
Všichni jste srdečně zváni.
 
Adopce ulic
Dny víry nám také připomínají, že neseme odpovědnost nejen za svoji rodinu nebo za kostel, ale také za celou oblast naší farnosti.
Vyberte si ulici, dům, obchod, školu nebo část území farnosti za své a modlete se za všechny lidi, kteří zde žijí, pracují nebo tam z nějakých důvodů docházejí.
Vzadu v kostele je mapa farnosti i seznam ulic k "adopci".
 
 

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař