Dopis od misionářů ze Staré Zagory

8.1.2016

Dopis od misionářů ze Staré ZagoryPater Jiří Svoboda pochází z naší farnosti, rodiče Jendu a Marušku Svobodovi všichni známe. Jirka působí jako misionář v Bulharsku ve Staré Zagoře. V posledních letech naši farníci v rámci postní almužny přispívají na stavbu kostela a školy ve Staré Zagoře. Jirka nám poslal teď na konci roku dopis.

 

 

Milí přátelé,

srdečně Vás zdravíme ze Staré Zagory.
     Blíží se konec roku a s tím i poděkování Bohu a všem, kteří se podílejí na uskutečňování Božích plánů.
Mezi ně počítáme i stavbu kostela a vzdělávacího střediska ve Staré Zagoře. Dovolte mi, abych Vám přiblížil stavbu a dnešní situaci.
     V tomto roce jsme proinvestovali 450 000,- Euro, což činí téměř 12,5 mil. korun. Kdyby mně to někdo řekl před třemi roky, asi bych mu nevěřil, že to bude možné.
     Stavební firma má menší zpoždění kvůli hloubení ve skále, která se ukázala na několika místech velmi tvrdá. Do začátku zimy bude první část hotová. Jedná se o sklepní prostory, sál pod kostelem, garáže a dílny o celkové ploše 1200 m2. Nedošlo k navýšení investic a vše probíhá podle upraveného harmonogramu a cen. Podařilo se nám ušetřit za některé izolační práce, které jsme vykonali svépomocí.
A co nás čeká ? Jestli se podaří získat dostatek finančních prostředků rádi bychom dokončili hrubou stavbu kostela v roce 2016. Předpokládaná částka na tuto etapu je 7 mil. korun. 
     Toto všechno se děje na základě vaší velkorysé pomoci a podpory. Děkujeme Vám a ujišťujeme Vás o našich modlitbách.
     K svátku Narození našeho Pána Vám přejeme pokoj a zastavení u jeslí. Do nového roku vyprošujeme Boží požehnání.
 
     Za celou salesiánskou komunitu      P. Jiří Svoboda

 

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař