Koně na farním pozemku u obchodního centra Park Hostivař

7.4.2016

Koně na farním pozemku u obchodního centra Park HostivařMožná, že jste zaznamenali, jak postupně uklízíme od odpadu pozemek farnosti u obchodního centra Park Hostivař. Nedávno jsme po zimním období vyvezli cca 3 m3 odpadu a tento týden jsme sebírali opět další pytel.

Na pozemcích bychom letos chtěli několikrát zajistit ve spolupráci s Centrem Hostivař atrakce pro děti - v nejbližším období tzv. "Rytířské hry", později kolotoče, cirkus a podobně.

K likvidaci travního porostu počítáme využívat koně a to ve spolupráci s jezdeckou školou. Vyčištěný pozemek je teď provizorně ohrazen, ohrada z dřevěných tyčí a pásky slouží především k formální ochraně pozemků před dalším znečištěním "pastvy" i jako vlastní ohrada pro koně. Ohrada se bude podle potřeby aktivit měnit.

Pro budoucnost hledáme smysluplné využití, které by pro pozemek zajistilo zdroje. Údržba pozemků je pracná i finančně náročná. Dnes již existuje několik návrhů či nabídek urbanistického řešení tohoto území. Zatím ale není o ničem rozhodnuto.

 

 

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař