Poděkování otci Zbigniewu Ponichtereovi

23.6.2017

Poděkování otci Zbigniewu PonichtereoviPan farář Zbigniew Ponichtera se na začátku prázdnin s naší farností loučí a z rozhodnutí generálního vikáře Zdenka Wasserbauera přechází do farnosti v Praze Nuslích

Otec Ponichtera byl s námi ve farnosti zhruba 6 let. Za tu dobu se nám zapsal do života i srdcí celé farnosti.

Stačí zmínit: mše sv. jsou každý den, obnovení májových pobožnosti, máme nové ministranty, i ve všední den je v kostele výrazně více lidí, jsou zavedeny dětské mše sv., na faře probíhá řada aktivit.

Za působení otce Zbigniewa proběhlo vymalování hostivařského kostela, dokončení kanalizace pro faru, probíhající rekonstrukce hospodářské budovy (chlívků), opravy v Záběhlicích po povodních, trvale se staral o sekání trávy, zajistil úklid kamení a dřeva ze stavby i celého farního dvora a řadu dalších souvisejících aktivit.

Podporoval spolupráci s MČ P10 i P15 i návštěvy škol v kostele, výstavu ZUŠ ve farní stodole, v rámci restitucí jsme převzali několik pozemků.
Děkujeme mu za všechny kněžské aktivity, přípravy ke svátostem, modlitby, námahu, starosti i společné radosti.
 
                                                                                                                                                                                             farníci
 
Podle rozhodnutí Arcibiskupství bude naši farnost nadále spravovat pater Karol Matlok, MIC z kongregace Mariánů, z předchozí farnosti Brumov na Valašsku.
 
Mariáni:
Kongregace kněží mariánů byla založena v druhé polovině 17. století. Je prvním mužským řeholním řádem, který vznikl v Polsku. Založil jej svatý Stanislav Papczyňski, který vytyčil svým spolubratrům tři cíle: šíření úcty k Panně Marii, pomoc duším trpícím v očistci, pomoc diecézním kněžím ve farnostech a apoštolská činnost.

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař