Postní doba v roce Božího milosrdenství

16.2.2016

Postní doba v roce Božího milosrdenství„Jak toužím po tom, aby byl nadcházející rok proniknut milosrdenstvím, aby se vyšlo vstříc každému člověku a přinesla se ke každému Boží dobrota a něha!“

Tato slova píše papež František v bule, jíž vyhlásil mimořádný Svatý rok milosrdenství. 
Mottem roku, který začal 8. prosince 2015 a skončí 20. listopadu je „Milosrdní jako Otec“.
„Postní doba tohoto Jubilejního roku je tedy příhodným časem k tomu, abychom vyšli ze sebe a to skrze naslouchání Božímu slovu a konání skutků milosrdenství.
 
Jestliže se prostřednictvím tělesných skutků dotýkáme Kristova těla v bratřích a sestrách, kteří potřebují být nasyceni, oděni, ubytováni a navštěvováni,
v duchovních skutcích – jako je rada, učení, odpuštění, napomenutí a modlitba  – se dotýkáme bezprostředněji skutečnosti, že jsme hříšníci.”  píše papež František.
 
Spravedlivý Bůh svou milosrdnou láskou doplňuje to, co nám chybí, co jsme zanedbali, způsobili zlo, ublížili druhým …
 
Postní doba je tedy pro nás jak příležitostí k radosti, k slavení a osobnímu zakoušení Božího milosrdenství, tak i příležitostí být také sami milosrdní.
Konat milosrdenství znamená jít společnou cestou s Bohem. To může být náročné a možná může také bolet. Ale konáme to spolu s Ježíšem, který nám takovou cestu ukázal. Řekl bych, že nás zve, abychom mu občas pomohli nést, či alespoň trochu podepírat Jeho kříž. Přitom budeme Ježíši dost blízko, aby nás to proměnilo, dodalo radost i sílu. Být Bohu blízko se vyplácí.
 
Přejeme Vám, abyste nalezli okolo sebe hodně milosrdných lidí, měli radost s Boží lásky k Vám a také sílu být sami milosrdní.
Postní doba je dobrou příležitostí si to připomínat.
 
Dobré prožití postní doby.
Vaši pater Zbigniew Ponichtera, Jan Pata a jáhen Pepa Bernard
 

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař