Zahájení Roku víry – Sv. Otec vyhlásil v Římě ve čtvrtek 11. října "Rok víry".

14.10.2012

Zahájení Roku víry – Sv. Otec vyhlásil v Římě ve čtvrtek 11. října "Rok víry".Rok víry začal 11. října 2012, u příležitosti padesátého výročí zahájení II. vatikánského koncilu, a skončí 24. listopadu 2013, o slavnosti Ježíše Krista Krále. „Smyslem Roku víry je podpořit nové obrácení k Pánu Ježíši a znovuobjevení víry, aby se tak členové církve mohli stát věrohodnými a radostnými svědky zmrtvýchvstalého Pána v dnešním světě, svědky schopnými přivádět množství těch, kteří stojí u »bran víry«“.

Svatý otec volá po nové evangelizaci, což především směřuje celý program Roku víry k rozhodnutí, být s Pánem a žít s Ním.
Tento krok je více duchovní než intelektuální záležitostí a je vhodné ho maximálně podpořit v liturgii, pobožnostech,…

Proto je také vhodné spojit toto téma také s připravovaným 1150. výročím příchou sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, které bude v roce 2013.  V naší diecézí se pak tento rok protne s rokem Cyrila a Metoděje, kdy se připravujeme na výročí 1150 let od jejich příchodu do naší vlasti. Tito světci nám připomínají jak svoji důvěru v Pána, tak i nasazení a hledání způsobů předávání tohoto pokladu našim předkům.

V naší farnosti v rámci roku víry se při nedělních promluvách znovu vrátíme ke zdrojům naší víry, k liturgii mše svaté a k historii a odkazu Cyrila a Metoděje.

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař