Zahájení školního roku

7.9.2013

Zahájení školního rokuMoji drazí farníci, drazí žáci a studenti, kteří začínáte nový školní rok. Učit se je krásné a nutné. Věnujte se studiu z celého srdce. Kéž odhalíte také radost z přátelství, jako množství mladých lidí, kteří se setkali se Zmrtvýchvstalým Kristem v Riu de Janeiro. Nedostanou se do novin, nedopustili se násilí, neudělali žádný skandál a nejsou mediálně zajímaví. Avšak pokud ponesou svoji lásku ke Kristu do života všedních dnů - skrze její prožívání a sdílení - vytvářejí Jeho království, budují bratrství, konají skutky milosrdenství a jsou mocnou silou, která tvoří spravedlivější a krásnější svět tím! Máte i Vy odvahu přijmout tuto výzvu? Máte odvahu nebo ne? Budete se i Vy snažit být touto silou lásky a milosrdenství, která má odvahu přetvářet svět?

Ty největší věci v životě, tedy láska, přátelství, dobrota, odpuštění, nelze zaplatit, „jsou zadarmo”. Pán nás obdarovává lidmi, kteří nás mají rádi, jsou k nám dobří zcela zdarma, dávají nám svoji dobrotu, snáší nás bez náhrady

Jsme milováni Bohem, který je naším Otcem a poslal nám svého Syna, aby se stal blízkým každému z nás, aby nás zachránil/spasil/ a odpustil nám naše viny, protože je dobrý a milosrdný.

„Každý musí v životě nalézt svoje správné místo.“ Ale jaké místo je opravdu správné? Učedníci se i na Poslední večeři přeli o ta nejlepší místa, zatímco Ježíš zaujal postoj služebníka. On, narozený ve chlévě a popravený na kříži, ukazuje, že správné místo je místo Boží, protože výše Kříže je výší Boží lásky, výší zřeknutí se sebe samého a odevzdání druhým.

Prosím Boha o světlo Ducha svatého a o dary nezbytné pro žáky, žákyně a všechny ty, kteří usilují o to, aby čas strávený ve škole byl dobou růstu v moudrosti a v milosti před Bohem i před lidmi. Kéž v tom rodiče i vyučující nalézají správnou rovnováhu.

S přáním hojnosti Božího požehnání

P. Jan Pata

 

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař