Zahájení školního roku

31.8.2011

Zahájení školního rokuVážení farníci, drazí bratři a sestry, začíná nám nový školní rok. Vyprošujeme dětem i učitelům dostatek moudrosti od Boha, aby ve škole dobře prospívaly a neutrpěly žádnou újmu na zdraví, či na své duši.

Součástí křesťanské formace by mělo být i to, aby se dětí (i my všichni) dozvěděly co nejvíce dobrého o Bohu, o Kristu i o Církvi. K tomu má posloužit mimo jiné i tzv. „vyučování náboženství“, či spíše seznámení s křesťanskou vírou, které se bude konat, jako v minulých letech, na faře v Hostivaři. Prosím Vás ale i za modlitbu i za ostatní (děti i rodiče), kteří tuto službu zatím nevyužívali, aby se i další přihlásili, když budeme tuto službu nabízet ve školách naší farnosti v novém školním roce. 

S naší místní Církví prožíváme rok křtu, budeme prožívat i rok zasvěcený svátosti biřmování. Ve starokřesťanské době žadatel o křest při přijetí do katechumenátu odpovídal na otázku: „Co žádáte od Církve Boží?“ slovem: „Víru.“ (dnes většinou odpovídá: „Křest“, nebo „Poznání Krista“ apod.). Víra je s naším křtem neoddělitelně spojena. Zkusme prožívání svého křtu obnovit skrze zamyšlení nad naší vírou. K tomu by měly sloužit mimo jiné i tematické promluvy, které budou při mši sv. vždy ve čtvrtek v Hostivaři. První téma se bude týkat právě víry.

Po návratu z dovolených a různých prázdninových akcí tedy můžeme znovu společně vykročit po cestě víry Církve za naším Pánem. Vyprošujme si k tomu pro sebe navzájem Boží požehnání.    

Pater Jan Pata

Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař