Týden modliteb za jednotu křesťanů, 18. – 25. ledna ... pozvání ke společné bohoslužbě za jednotu na 22. ledna.

10.1.2018

Zveme Vás na pondělí 22. ledna na společnou (ekumenickou) bohoslužbu, kterou pořádají farnosti v Petrovicích, Hostivaři, v Uhříněvsi, sbor Českobratrské církve evangelické v Uhříněvsi a Křesťanské společenství Hostivař. Naše farnost se již tradičně střídá s pořádáním společné ekumenické bohoslužby katolíků, evangelíků, křesťanských společenství z oblasti naší části Prahy.

Připojte se s námi společnou ekumenickou bohoslužbou v pondělí 22. ledna od 18.45, tentokrát v našem kostele Stětí sv. Jana Křtitele, Domkářská 21, Hostivař. 
 
Rozdělení církví je bolestí, která nese znaky lidské malosti, pýchy, sobectví či nepochopení. Ekumenismus je cesta sbližování, spolupráce i sjednocování.
 
Mottem nadcházejících společných modliteb je z biblický text z Ex 15,6 a zní „Tvá pravice, Hospodine, velkolepá v síle".
 
Ekumena to není naše volba, to je příkaz, který nám dává Pán. Je to věc zcela zásadní a stále více potřebná. Každý, kdo zakusil něco z Boží dobroty a lásky, má být svědkem v místech, kde žije a pracuje. 
Papež František:  
 
Rozdělení církví je bolestí, která nese znaky lidské malosti, pýchy, sobectví či nepochopení.
Ekumenismus je cesta sbližování, komunikace, spolupráce, vzájemné podpory i sjednocování.
Ať vám všem Pán Bůh bohatě žehná a vaše setkání jsou posilou pro každodenní svědectví okolí, jak je Kristova nerozdělenost inspirativní silou proti nejednotě a rozkladu obecně.
Mons. František Radkovský, delegát ČBK pro ekumenismus


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař