Rekonstrukce hospodářské budovy ve farním areálu za účelem vybudování komunitního centra

1.6.2018

Rekonstrukce hospodářské budovy ve farním areálu za účelem vybudování komunitního centraProjekt komunitního centra je spolufinancován MHMP a Evropskou unií v rámci Operačního programu Praha - pól růstu. Hlavním cílem projektu je vybudování kulturně komunitního centra. Je určeno ke společnému setkávání dětí, rodin i seniorů a podpoře jejich aktivit. Počítá se rovněž se zapojením skautů a dětí z místní umělecké školy. Rodiny i jednotlivci, kteří se ocitnou v nepříznivé sociální situaci, budou moci využít služeb poradny. Pro děti, mládež, ale i seniory či další lidi v nepříznivé sociální situaci nebo ohrožené ztrátou bydlení budou připravovány potřebné programy.

 
 
Práce na rekonstrukci původní hospodářské budovy začaly již v roce 2015, kdy bylo nezbytné zamezení havarijního stavu objektu. Následně došlo k obnově hrubé stavby a střechy objektu (2016 - 2017).
Projekt  je součásti Operačního programu Praha - pól růstu
Projekt i celá revitatalizace komunitního centra byla časově rozložena do etap dle dostupnosti zdrojů tak, aby bylo možno využívat postupně různým způsobem i části objektu.
Od května 2018 zahajujeme etapu dokončení stavebních prací. Výběrovým řízením byla jako zhotovitel této části vybrána společnost Neu Builder.
 
Podrobnosti k projektu může poskytnout P. Karol Matlok nebo Josef Bernard, koordinátor prací. 
Dokumentace a další informace budování komunitního centra naší farnosti jsou k dispozici v rámci všech akcích farrnostii, aktuálně o farní poti 2,.9. nebo během dne Hlostivaře 8.9. 
Průběžmé záznamy najdete také ve složce Galerie/Videa z farního života

 

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Budování komunitního centra   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař