Slavnosti kostelů naší farnosti - poutě v Hostivaři a Záběhlicích

15.8.2014

Slavnosti kostelů naší farnosti - poutě v Hostivaři a ZáběhlicíchNaše oba kostely mají také své svátky a to: v pátek 29.8. - Umučení sv. Jana Křtitele – svátek kostela v Hostivaři a v pondělí 8.9. - Narození Panny Marie – svátek kostela v Záběhlicích.

Slavnost umučení sv. Jana Křtitele  oslavíme v kostele v Hostivaři na obou bohoslužbách neděli  31. srpna  (v 8 i v 11 hod.).
Slavnost Narození Panny Marie oslavíme v Záběhlicích při bohoslužbě v neděli 7. září  v 9.30 hodin.

Kostel v Hostivaři slaví svůj svátek v den mučednické smrti Jana Křtitele. Byl sťat díky intrikám za hlásání blízkosti Božího poselství i za kritiku krále Heroda.

Kostel v Záběhlicích slaví narozeniny Panny Marie. I tehdejší lidé, stejně jako dnes, často prosili Marii o pomoc a sílu žít i měnit svět podle Božího plánu.
 
Písemně jsou oba kostely doloženy nepřímo, ale dostatečně přesvědčivě - již ve 14 století. Přesto jsou odborníky řazeny mezi kostely 13 století.
 
Naše kostelíky jsou i významnými místy. Vědomí, že zde stojí přibližně 800 let, v nás vzbuzuje radost, vděčnost a úctu zároveň.
Možná se v kostele cítíte dobře, ale na bohoslužbu byste se přijít styděli. Možná se neoznačujete přímo za věřící, ale někdy se Vám zdá, že něco či někdo nad námi přeci jen je. A možná byste si chtěli o Bohu a o víře dozvědět víc, ale zdráháte se o těchto věcech hovořit.
Ani my nemáme recepty na všechny bolesti světa a neznáme odpověď na každou otázku. Ale snažíme se mít srdce na pravém místě a otevřenou náruč pro každého.
Zastavte se.

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař