Začíná příprava na pražské setkání mladých - Taizé 2014

16.9.2014

Začíná příprava na pražské setkání mladých - Taizé 2014Od poloviny září se v Praze začne intenzivně připravovat evropské setkání mladých Taizé 2014, které se letos bude konat u nás. Koordinaci v naší farnosti zajišťuje Josef Bernard, tel.: 602 314 972, mail: bernard@vlak.cz.

Z Taizé přijíždí asi 25členná přípravná skupina (bratři z Taizé, sestry spolupracující s komunitou a dobrovolníci), která zde zůstane až do konce setkání. Centrum příprav se nachází v Kafkově domě (nám. Franze Kafky 24/3, 110 00 Praha 1) a bude přístupné všem zájemcům od úterý do soboty, v době 10:00–12:00 a 14:00–18.00, počínaje 25. zářím. Bude zde možnost setkat se s někým z přípravného týmu, dozvědět se víc o tom, co jsou evropská setkání a Taizé, prohlédnout si fotografie, zhlédnout videa, poslechnout si písně z Taizé nebo získat písemné pokyny a další materiály potřebné k přípravě ve farnosti nebo jiném lokálním místě příjmu.
Přípravu budou doprovázet pravidelné modlitby s bratry z Taizé v centru Prahy. Přípravy začínají také v jednotlivých farnostech. V každé pražské farnosti a také ve farnostech kolem Prahy zvláště na severu by měla vzniknout lokální místa příjmu poutníků. Cílem je ubytovat maximum mladých lidí, ale současně pokusit se zajistit, aby doba dojezdu z farnosti do Letňan nepřekročila 80 minut.
Je důležité co nejdříve na každém lokálním místě příjmu stanovit datum první schůzky, která by se měla konat mezi 20. zářím a 10. říjnem. Na tato setkání by bylo dobré pozvat lidi z farnosti, zvlášť mladé, kteří by mohli s přípravami pomoct. Na všech těchto schůzkách bude přítomen buď bratr z Taizé, nebo jeden z mladých dobrovolníků. Stačí připravit místo, kde je možné promítnout DVD speciálně vyrobené v Taizé pro účely příprav evropského setkání v Praze. Schůzky mohou začít krátkou modlitbou. Jedním z cílů těchto setkání je vytvořit v každé farnosti přípravný tým, který se bude starat o přípravy na místní úrovni.
Více na www.taizepraha.cz, www.facebook.com/TaizePraha2014.

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař