Evropské setkání mladých - Pouť důvěry Taize

21.12.2014

 Evropské setkání mladých - Pouť důvěry TaizeEvropské setkán mládeže - Pouť důvěryí, které organizuje komunita Taizé, se bude konat v Praze od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015. Po roce poznamenaném památkou stoletého výročí počátku 1. světové války, konfliktem mezi Ukrajinou a Ruskem nebo evropskými volbami bude toto setkání znamením pokoje a smíření. Zúčastní se ho desetitisíce mladých účastníků z celého kontinentu.

Účastníci ve věku 17–30 let stráví konec roku trochu jinak: v modlitbě, setkávání, sdílení a solidaritě.

Evropa. Ve světle současných událostí bude mít zvláštní důležitost přítomnost 2600 mladých lidí z Ukrajiny, více než 1000 z Běloruska a několika set mladých z Ruska.

Smíření mezi Východem a Západem. Už před 24 lety, rok po pádu berlínské zdi a sametové revoluci, hostilo Taizé evropské setkání v Praze. Jaký kus cesty jsme od roku 1990 ušli!

Duch pouti. Pravoslavní, protestantští a katoličtí účastníci se budou třikrát denně setkávat spolu s bratry komunity Taizé při společné modlitbě: ráno v hostitelských společenstvích, v poledne v chrámech v centru města a večer na výstavišti v Letňanech.

Ekumenismus. Spolu s bratry z Taizé a mezinárodním týmem patnácti mladých dobrovolníků toto setkání připravují protestantští, katoličtí a pravoslavní představitelé církví v Praze. Setkání budou přítomni také biskupové a pastoři z různých zemí. Přátelské pozdravy zašle papež František, východní patriarchové stejně jako představitelé církví anglikánské, luteránské a reformované tradice.

Setkání s ostatními. Jeden z workshopů se bude konat v pražské synagoze. Mladé křesťany budou hostit také rodiny nevěřících.

Angažovanost ve společnosti. Odpoledních workshopů se budou účastnit osoby angažující se v občanské společnosti. Pozdravy účastníkům zašlou generální tajemník Spojených národů a předseda Evropské rady.

Pohostinnost. Díky pohostinnosti celého pražského regionu budou tisíce poutníků ze všech zemí ubytovány u místních obyvatel.

 

 

Krátké shrnutí informací k zajištění ubytování pro mladé účastníky Evropského setkání mladých - Poutě důvěry - Taize

 

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař