Velikonoční přání - farní rodina plná víry, plná Boha

1.4.2016

Velikonoční přání - farní rodina plná víry, plná BohaSním o farní rodině, kterou tvoří ženy a muži, kněží i laici, kteří žijí a snaží se každý den prožívat s hlubokou vírou, s očima plnýma hvězd a duší plnou Boha.

Mým snem je, aby každý, kdo se s námi setká, viděl lidi radostného vztahu s Bohem, který ve svém životě a jednání – téměř bez toho, že by to chtěli – vyzařují.
Především proto, že jsme věřící, jsme šťastní. Bůh se dotýká našeho života a naléhavě nás posílá, abychom odevzdávali dál jeho pozvání k tomuto štěstí.
 
Jsem hluboce přesvědčený, že toto je cesta, kterou nejvíc potřebujeme. A kterou absolutně potřebuje náš svět. Co konáme, konáme proto, že se cítíme přitahováni a fascinováni Ježíšem, a bez nucení, s pocitem hluboké radosti jsme řekli ano Bohu Otci, který nás v každodenním životě posílá jako své svědky mezi lidi.
 
Bůh je jako společník, jako vzduch, který dýcháme. Bůh jako voda pro ryby. Bůh je jako teplé hnízdo milujícího srdce. Bůh je jako vůně života.
 
Jedno dítě s okouzlením pozorovalo nádherná skleněná okna katedrály, do kterých svítilo slunce. Najednou řeklo: „Teď už chápu, kdo je to světec.“ „Ano? Opravdu?“, zeptala se katechetka. „Je to člověk, který nechává skrz sebe procházet světlo.“
 
Tento svět potřebuje lidi, kteří jsou schopní milovat a přinášet ovoce. Tato slova nás vyzývají, abychom si uvědomili potřebu žít ve vztahu s Ježíšem. Abychom jako on prožívali bratrství, které nás přivádí k tomu sloužit potřebným i všem lidem, které na své cestě potkáváme. Jsme pozváni, abychom byli především „hledači Boha“ a svědky jeho lásky.
 
Požehnané Velikonoce
 
Vážení přátelé,
do nadcházejících Velikonoc Vám přejeme radost ze všeho, co v našem životě má své místo. Co bez Krista nedává smysl, s Ním dostává nový rozměr!
Požehnané Velikonoce!
P. Zbigniew Ponichtera,  P. Jan Pata,  Josef Bernard, jáhen a pozdrav posílá z Říma i P. Miškovský

 

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař