MIMOŘÁDNÝ MISIJNÍ MĚSÍC ŘÍJEN 2019

28.9.2019

MIMOŘÁDNÝ MISIJNÍ MĚSÍC ŘÍJEN 2019„Zvu každého křesťana na jakémkoli místě a v jakékoli situaci k tomu, aby se hned dnes navrátil ke svému osobnímu setkání s Ježíšem Kristem, nebo alespoň aby učinil rozhodnutí, že se s ním chce setkat a že ho bude každý den bez ustání hledat. Nikdo nemá sebemenší důvod myslet si, že se ho toto pozvání netýká, protože „z radosti, kterou dává Bůh, není nikdo vyloučen.“ Kdo riskuje, nebude Pánem zklamán, a kdo učiní malý krůček směrem k Ježíši, objeví, že On už na jeho příchod čekal s otevřenou náručí…” (Papež František, Evangelii Gaudium).

Toto je chvíle, kdy je třeba říci Ježíši Kristu: „Pane, nechával jsem se oklamávat, tisícero způsoby jsem unikal před tvou láskou, ale nyní jsem znovu zde, abych obnovil svoji smlouvu s tebou. Potřebuji tě ...“. Moc nám prospěje vrátit se k němu, poté co jsme se ztratili! - apeluje papež František.

30. listopadu 2019 uběhne 100 let od vydání apoštolského listu Maximum illud, kterým chtěl dát tehdejší papež Benedikt XV. po zničujícím světovém konfliktu nový impuls misijnímu úkolu hlásat evangelium. V listu zdůrazňuje, že jediným motivem misijní činnosti má být poselství a láska Pána Ježíše, šířené svatostí vlastního života a dobrými skutky.

Misijní poslání není určeno skupince vyvolených, ale celému Božímu lidu. Nikdo není z této výzvy, kterou Ježíš na konci evangelií směřuje svým učedníkům vyjmut: „Jděte do celého světa a hlásejte evangelium".

Každý z nás bychom měli překypovat zdarma obdrženou Boží láskou k nám, z nalezeného smyslu našeho života, a chtít o ní vydávat svědectví. Papež František klade důraz na tento úkol, který byl církvi svěřen. Každý z nás povolán zamyslet se nad tímto faktem: ,Já jsem posláním na této zemi, a proto jsem na tomto světě´.

Papež František klade na tento úkol, který byl církvi svěřen, důraz.

 

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař