Papež František - úryvek z letošní promluvy na půlnoční mši vánoční

25.12.2019

Papež František - úryvek z letošní promluvy na půlnoční mši vánočníTéto noci si uvědomujeme, že On, ačkoli jsme nebyli na výši, stal se pro nás maličkým. Chodili jsme si po svých cestách a On přišel mezi nás. Vánoce nám připomínají, že Bůh miluje stále každého člověka, i toho nejhoršího.

Mně, tobě a každému z nás dnes říká: "Mám tě rád a budu tě mít rád neustále. V mých očích jsi drahocenný.“ Bůh tě nemiluje proto, že smýšlíš a jednáš správně. Má tě rád a dost. Jeho láska je nepodmíněná, nezávisí na tobě. Můžeš mít pochybené ideje, můžeš napáchat všechno možné, ale Pán tě nikdy nepřestane mít rád.

Kolikrát jen si myslíme, že Bůh je dobrý, pokud jsme dobří my, a že nás potrestá, pokud budeme špatní. Tak tomu není. Miluje nás nadále i v našich hříších. Jeho láska se nemění, není nedůtklivý, je věrný a trpělivý. A to je vánoční dar: úžasný objev, že Pán toť veškerá možná stědrost, veškerá možná laskavost. Jeho sláva nás neoslepuje, Jeho přítomnost nás neděsí. Narodil se zcela chudým, aby nás získal bohatstvím svojí lásky.

 
Jestlipak někdy z nás bude poznat, že se hlásíme právě k takovému Bohu.
Celý text promluvy je na Radio vaticana

Autor: Josef Bernard   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Římskokatolická farnost u kostela Stětí sv. Jana Křtitele Praha - Hostivař